İçeriğe geç

Bilişim hareketi başlıyor!

Nedir bu Bilişim hareketi?

Aslında uzun zamandır ülke halkı olarak zaten farkında olduğumuz bilişim sektöründe ki eğitim eksikliğine odaklanmış içinde sektörde tecrübeli kişilerden,henüz tek satır kod yazmamış kişilere kadar herkesi bir amaç için birleştiren bir hareket ve giderek büyüyor. Harekete katılmak için özel bir vasıf aranmıyor.

Ne önemi var ki?

Sektör içinde olsun olmasın akıllara gelen kocaman bir soru var. Ne işe yarayacak bu topluluk,ne yapacaklar,ne istiyorlar.. Varyasyonları çok anlayacağınız. Neyse ki cevap gayet basit, hareket içinde ki insanlar önceden belirlenmiş bir konu üzerine yoğunlaşıyorlar. Diyorlar ki okullarımız da bilişim sınıfları çok yetersiz bir şey yapmalıyız. Her kafadan bir ses çıkmıyor malum günümüz çağı hızlı akıllarda bir ışık yanıyor hemen sosyal medyaya odaklanılıyor. İlgili makamlara ilgili kimselere kısacası bu konu hakkında yardımı olabilecek her insana ulaşabilmek için harekete katılmış bizler bir yumruk gibi birleşip bu konuyu sosyal mecralarda gündeme taşıyoruz.

Bir elin nesi var iki elin sesi var!

Ayrıca whatsapp içinde çok aktif bir sohbet grubu da var,yeni gelen sektöre dair sorusu olan insanlar burada yardımda bulabiliyor.

 

Harekete katılmak ve sosyal mecra bağlantıları

Whatsapp grubu

Facebook grubu

Twitter hesabı

Tek Yorum

  1. Ali Ali

    Çok sağlam bir yere gelebileceğini düşünüyorum bu projenin. Emeği geçen herkesin ellerine sağlık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir